Біль в шиї може бути викликана низкою захворювань. Якщо, ви відчуваєте різкий біль, який посилюється під час рухів, або не проходить протягом тривалого часу, це свідчить про серйозне поршуення у шийному відділі хребта. В таких випадках у Реабілітологіст проводимо діагностику, міофасцільне тестування мʼязів шиї, та встановлюємо причину болю, для успішного лікуванння. Часто супутнім захворюванням при постійних болях в шиї може стати гіпоксія головного мозку, стеноз кровʼяних судин.
Причини болю в шиї.Найчастіше біль в шиї зʼявляється через спазм мʼяких тканин або перерозтягнення мʼязових волокон, які утримують нашу голову у вертикальному положенні. Спазм може виникати внаслідок різких поворотів голови, довготривалого сидіння за компʼютером, статичне напруження, специфічна позиція під час робочого процесу, переохолодження. Лікування в такому випадку не є довготривалим і дуже швидко відбувається стадія виздоровлення.
Але бувають і
більш серйозніші випадки, коли шия болить дуже сильно і тривалий проміжок часу, і стандартні методи лікування не допомагають, що обмежує життєдіяльність організму.
Тому в цих випадках причинами можуть бути:
- травми кісток і суглобів.
- міофасціальний синдром шиї.
- запальні процеси у фасеткових суглобах.
- протрузії чи грижі між хребцевих дисків.
- викривлення хребтового стовбура.
- остеохондроз.
- аутоімунні захворювання.
- захворювання центральної нервової системи.
Звісно, в залаженості від причини захворювання може відрізнятися ступінь і характер болю. І зазвичай встановити самостійно діагноз без фахівця не можливо.
При захворюваннях хребта, крім болю, також можуть з'являтися:- зменшення рухливості шиї;
- хрускіт в шиї при поворотах голови (без інших симптомів хрускіт не є ознакою патології);
- болі у плечах;
- головний біль;
- часті запаморочення;
- зниження гостроти зору та слуху;
- підвищена стомлюваність.
Варто розуміти те, що вище
описанні сиптоми є вторинними, які виникають в наслідок захворювань шийного відділу хребта. Вони зʼявляються в наслідок порушення циркуляції крові в голові. Такий процес відбувається при шийному остеохондрозі, який може бути ускладнений протрузіями чи грижами міжхребцевих дисків. Ця патологія може провокувати біль в комірцевій зоні, викликати оніміння верхніх кінцівок.
У випадках розвитку ускладнень, наприклад, міофасційного синдрому, біль може стати гострим.
Радикуліт певною мірою також вважається ускладненням. Це не окреме захворювання, а синдром, який називається радикулопатією. Він проявляється на тлі інших хвороб хребта, проте в області шиї досить рідко, частіше в районі попереку.
Як лікувати біль в шиї?Біль це сигнал нашого організму. Часто люди використовують анальгетики чи обезволючі препарати, щоб прибрати цей сигнал, але через деяких час, цей сигнал повертається, бо причина болю не усунена.
У Реабілітологісті пацієнти з гострим болем в шиї спочатку проводиться ряд тестів для встановлення першопричини болю. При потребі ми можемо використовувати додаткові методи дослідження такі як: МРТ шийного відділу хребта, УЗД судин шиї та голови та ін. для встановлення точного діагнозу. Інколи біль буває дуже сильним, і в 10% випадків ми співпрацюємо з неврологом. Далі ми приступаємо до написання індивідуально розробленої програми реабілітації. Основою у нас є кінезіотерапія, яку ми допомнюємо масажем, кінезіотейпуванням, мʼякими мануальними техніками і тому подібне. І найголовніше у Реабілітологісті ми стараємось уникати медикаментозного лікування.