У звʼязку із розширенням, ми відкриваємо вакансію фізичного терапевта ( Реабілітолога). Якщо ти хочеш стати частиною команди - пиши нам у соціальних мережах.

Лікування остеохондрозу у Реабілітологіст

Останні десятки років проблема остеохондрозу лише набуває актуальності. Остеохондроз, як правило, виникає у віці після 30 років, але сьогодні він зустрічається і у більш молодого покоління. Варто сказати, що остеохондроз це не захворювання а фізіологічний стан Вашого хребта.

Все ж таки, що таке остеохондроз?
Остеохондроз - це дегенеративно-дистрофічні зміни хреба, спершу відбувається дистрофічний процес в мʼяких тканинах, які оточують наш хребет, і внаслідок цього починається наступний процес, це дегенеративний, тобто руйнування наших хрящових структур, міжхребцевих дисків, і в запущених випадках навіть кісткових стуктур. Що призводить до ускладнень - протрузія і грижа міжхребцевого диску.

Варто розуміти, що остеохондроз ніколи не буде генезом больового синдрому, це наслідок функціональних порушень тіла таких, як спазм мʼязових волокон, укорочення довжини мʼяза, гіпертонус мʼяких тканин.
Давайте розберем найважливіше, хребет людини не має власних судин, які постачають кров безпосередньо туди, і також хребет немає точок рецепторів, які би зчитували больовий сигнал. Тому варто розуміти, що наш хребет отримує всі мікроелементи дифузним шляхом, тобто всмоктує як губка, з навколишніх мʼяких тканин(мʼязів), саме тому Ви повинні розуміти, щоб усунути причину остеохондрозу необхідно відновити трофіку кісткових і хрящових тканин.

Які ж все таки причини розвитку остеохондрозу?
З базового курсу біології в школі нам відомо, що організм людини розвивається до 25 років, а після процеси регенерації тканин стають повільнишими ніж їх генерації і відбувається поступове старіння організму, і це є нормальним явищем.
Тому першою і основною причиною розвитку остеохондрозу це є старіння, але є і фактори, які можуть цей процес пришвидшувати та провокувати:
  • спадкову схильність;
  • порушення обміну речовин в організмі;
  • вікові зміни в організмі;
  • травми та викривлення хребта;
  • малорухливий спосіб життя;
  • надмірні або несиметричні навантаження на хребет.

Які симптоми остеохондрозу?
На початкових етапах розвитку остеохондроз не буде давати сиптоматики. Але згодом, коли структурні зміни стають масштабнішими, можуть зʼявлятися наступні симптоми остеохондроху:

  • постійний ниючий біль у спині;
  • посилення болю при рухах та навантаженні хребта;
  • спазми м'язів спини;
  • погіршення рухливості хребта.

Варто розуміти, що від локалізації змін хребта можна виділити, остеохондроз шийного відділу хребта, грудного та поперекового. Їх симптоматика скоріше за все буде абсолютна різна. Шийний остеохондроз може викликати головний біль, головокружіння. Грудний остеоходроз викликає неврологічне стани в області грудної клітки. Поперековий остеохондроз викликає біль, оніміння стоп та ніг, порушення роботи органів малого тазу.

Як лікувати остеохондроз?
Найважливіше питання, з вище написаного можна зрозуміти, що лікування остеохондроз потребує комплексного підходу. Насамперед необхіжно відновити трофіку мʼяких тканин(мʼязів), для цього необхідно включити всі мʼязи нашого організму в роботу, прибрати всі спазми, і тригерні точки. Заставити весь наш організм працювати, як одне ціле.
Ми у Реабілітологіст використуваємо кінезітерапію, масаж, кінезіотейпування і багато інших існтрументів.
Також в залежності віж локалізації остеохондрозу, ступеня важкості, ми складаємо індивідуальну програму реабілітації. З подальшою постійною корекцією і адаптацією для пацієнта.

Якщо ви відчуваєте біль, і Вам здається, що у вас остеохондроз, приходьте на консультацію у Реабілітологіст, ми обовʼязково Вам допоможемо!
Made on
Tilda