У звʼязку із розширенням, ми відкриваємо вакансію фізичного терапевта ( Реабілітолога). Якщо ти хочеш стати частиною команди - пиши нам у соціальних мережах.

Відновлення після розриву передньої хрестоподібної звʼязки у Реабілітологіст

Передня хрестоподібна зв’язка забезпечує стабільність колінного суглоба в передньо-задньому та внутрішньому (медіальному) напрямках, будучи при цьому одним з головних внутрішньосуглобових стабілізаторів колінного суглоба.

Який механізм пошкодження передньої хрестоподібної звʼязки?
Найчастіше розрив передньої хрестоподібної зʼвязки виникає при ротації колінного суглоба ( обертання навколо своєї осі) при зафіксованій чи знерухомленій стопі. Частіше всього зустрічається при грі у футбол, при падінні під час катання на лижах, під час гри у баскетбол чи волейбол, а також при бокових ударах в колінний суглоб під час бойових видів спорту, ще однією причною може бути отримана травма під час ДТП. У всіх цих випадках стопа залишається зафіксованою, а колінний суглоб залишається мобільним і виконує ротаційних рух.

Які симптоми пошкодження ПХЗ?
Найчастіше люди описують отриману травму такими симптомами:
  • Сильний хрускіт чи тріщання в момент отримання травми.
  • Сильний набряк через 20-30 хв після отриманих травм
  • Ниючий біль, внаслідок запального процесу і набряку
  • Неможливість виконувати повноцінний рух, адже це супроводжується підсиленням больового синдрому.
Сама по собі передня хрестоподібна звʼязка не дає, больовий синдром частіше повʼязаний з супутніми травмами колінного суглобу, які виникають під час травматичного процесу. Звʼязка може давати лише відчуття хрускоту в колінному суглобі.
Супутні травми при пошкодження передньої хрестоподібної звʼязки:
  • Ураження меніска ( це може бути передній або задній ріг медіального чи латерального меніску)
  • Комбіноване пошкодження ( передня хрестоподібна звʼязка плюс пошкодження інших звʼязок )
  • Найчастіше зустрічається одночасне пошкодження звʼязки, медіальної бокової звʼязки, медіального рогу меніска)
Травми передньої хрестоподібної звʼязки посідають високе місце у рейтингу найпопулярніших травм. Це повʼязано з великою кількістю людей, які займаються активними видами спорту.

Як відновити ПХЗ?
Що робити в момент отримання травми? Перш за все необхідно імобілізувати ногу, обовʼязково знайти холод і прикласти його. Також рекомендуємо якомога швидше звернутися до ортопеда-травматолога для встановлення діагнозу. Зазвичай для діагностики використовують МРТ. Рекомендуємо його робити одразу після травми, оскільки потім таке дослідження на певний час буде недоступним оскільки відбувається випот.
Якщо діагноз підтверджується і це розрив передньої хрестоподібної звʼязки рекомендуємо слідувати інструкціям лікуючого лікаря ( Як правило це пластика хрестоподібної звʼязки)
Після оперативного втручання рекомендовано пройти курс реабілітації.
Найчастіше страждають мʼязи навколо колінної області. Саме на них спрямувати свою роботу. Також важливим елементом є відновлення стабілізації та координації рухів нижньої кінцівки.
Ми у Реабілітологіст успішно займаємось відновленням після подібних травм та операцій. Підбираємо індивідуальну програму відновлення. Середній термін одужання після операції складає від 3-х до 6 місяців реабілітації.


Made on
Tilda